Kdo byl Dr. Bach

Edward Bach (1886 – 1936) anglický lékař, bakteriolog a homeopat. Byl přesvědčen, že psychika má zcela zásadní vliv na zdraví, léčení a vyléčení.

Pustil se do hledání co nejpřirozenějšího a nejjednoduššího způsobu léčení. Poté, co našel první rostliny, ze kterých připravil esence, opustil svou prosperující ordinaci a začal se tomuto hledání zcela věnovat. Když se mu podařilo vytvořit 38 esencí (37 je z rostlin a jedna z pramenité vody), věděl, že je u cíle, protože veškeré negativní stavy, povahové vlastnosti, špatné stránky a z nich pocházející nemoci může tato ucelená metoda léčit.

Byl prvním, kdo zjistil, že se v rostlinách skrývají vibrace, které odpovídají vibracím lidské duše, pocitům a emocím a které správným výběrem a použitím mohou pomoci nastolit v člověku ztracenou harmonii a vyrovnanost, a tím zabránit nemoci, aby se rozšířila, nebo napomoci jejímu vyléčení.

Ve svých lékařských výzkumech dr. Bach dospěl k poznání, že nemoc těla nemá původ na fyzické úrovni, nýbrž je „zhmotněním mentálního postoje“. Chápal tedy nemoc jako výsledek nesprávného myšlení a konání a byl přesvědčen, že pokud odstraníme chyby na naší duchovní úrovni, nemoc automaticky vymizí.

Bachovy květové esence působí výhradně na emocionální úrovni. Originalita, jednoduchost, čistota a dostupnost pro všechny věkové kategorie, to jsou atributy, jimiž se esence dr. Bacha vyznačují – esence, které za posledních téměř sto let doslova dobyly svět.