Užívání a dávkování

Užívání a dávkování Bachových esencí

K přípravě konkrétních léčebných směsí využívám výhradně originální květové esence připravené podle původních Bachových receptur z matečních tinktur vyrobených v Mount Vernonu (Bachovo centrum). Podmínkou úspěšné terapie je konzultace, na níž se seznámím s Vašimi problémy a následně připravím jedinečný mix Bachových esencí určený pouze Vám a Vaší situaci. Možná je i konzultace přes email a následné zaslání užívací lahvičky.

 

Užívací lahvička 30 ml může obsahovat až 7 esencí. Při její přípravě se z každé vybrané originální lahvičky vezmou dvě kapky a smíchají s neperlivou pramenitou vodou v užívací lahvičce.

Užívání Bachových esencí

Základní užívání Bachových kapek je 4x denně 4 kapky. Lze kapat i častěji. Můžou se nakapat do pití nebo přímo do úst. Je jedno, v jakou denní dobu se kapky užívají, je však vhodné s nimi začít i skončit den (tedy ráno a večer). Řidičům esence nezpůsobují problémy. 

V případě potíží s užíváním (děti, které odmítají kapky či zvířata) je lze nakapat do jídla – nejlépe do tekutých potravin, i do horkých. Je lepší skladovat je v lednici. Na požádání je mohu konzervovat alkoholem.

Jedna lahvička při pravidelném užívání obvykle vydrží 3-4 týdny. Nástup účinků je individuální. Každá esence může začít působit jindy. Vždy záleží na tom, jak je problém závažný a kolik negativních emocí je potřeba vyčistit. Účinky Bachových esencí mohou být znát už od druhého dne užívání, nejdelší doba nástupu účinku je 6 týdnů.